Старокозацька громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Пільги на медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Дата: 11.06.2024 13:19
Кількість переглядів: 47

Відповідно до до статей 20-21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  право на безоплатне забезпечення лікарськими засобами мають особи, віднесені до:  категорії І, категорії ІІ.

            Зокрема:

            - безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів;

            - безоплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я). 

Безоплатне придбання лікарських засобів

Порядок надання пільги (безоплатне придбання лікарських засобів) визначений постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.98 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».

Постанова  передбачає наступне:

  • рецепти виписуються лікарями лікувально – профілактичних закладів     у разі амбулаторного лікування осіб  за місцем проживання;
  • відпуск лікарських засобів безоплатно провадиться аптеками згідно  рецептів лікарів;
  • безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, які зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, крім лікарських засобів, що включені до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.

Відпуск лікарських засобів громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із аптечних закладів підприємства здійснюється безоплатно за рецептами лікарів, виписаних на рецептурних бланках форми №1 (ф-1), форма яких затверджена Правилами виписування рецептів на лікарські засоби та вироби медичного призначення (наказ МОЗ України  від 19.07.2005 № 360 зі змінами).

Питання призначення лікарських засобів, виписки безоплатних рецептів відноситься до компетенції лікарів.

Для отримання безоплатних лікарських засобів громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть звертатись з рецептом лікаря до аптек КП «Фармація» у м. Білгород – Дністровський, м. Татарбунари, смт. Сарата з діючим посвідченням відповідної категорії, яке дає право на пільгу, та паспортом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь