25 листопада стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 17.11.2023 13:18

Традиційно з 25 листопада до 10 грудня Баштанська міська рада долучиться до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства 1991 року.

Акція «16 днів проти насильства» триває щороку для обізнаності суспільства і створення соціального простору, вільного від насильства.

Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Під час проведення цієї шістнадцятиденної акції демократична спільнота відзначатиме й інші важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей із інвалідністю;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.