Старокозацька громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Увага! До відома власників домашніх тварин (котів, собак)! Зміни щодо видачі ветеринарно-санітарних паспортів на собак та котів! 

Дата: 14.07.2023 08:37
Кількість переглядів: 79

Фото без опису

 

Білгород-Дністровське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області доводить до відома власників тварин, що з 01 червня 2018 року відбулися зміни стосовно видачі ветеринарно-санітарних паспортів на собак та котів.

Законодавством України визначено порядок перевезення тварин як усередині держави, так і за її межі. Він передбачає отримання ветеринарного паспорта встановленого зразка (наказ Мінагрополітики від 26.10.2017 № 578, яким були внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їхнього обліку, затверджених наказом Мінагрополітики від 01.08.2014 № 288), для домашніх тварин, їхнього чипування та щеплення.

Звертаємо увагу, що наразі право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста).

Згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

  • клінічний огляд тварини;

  • наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження та щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 № 641.

Додатково оплачуються послуги лікаря ветеринарної медицини та клінічний огляд тварини.

Розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, розраховуються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня календарного року відповідно до наказу Мінагрополітики від 13.02.2013 № 96 «Про затвердження Розмірів плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» (у редакції наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 25.02.2021 № 395).

Наповнення ВСП встановленого зразка новими відомостями про ветеринарні обробки тварин, лабораторні дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу, тощо здійснюється після закінчення строків обробок та досліджень зазначених в ветеринарно-санітарному паспорті не встановленого зразка.

Не переносяться дані ветеринарно-санітарного паспорта не встановленого зразка, що стосуються ветеринарних обробок, лабораторних досліджень та щеплень тварин до ВСП встановленого зразка, проте враховуються при видачі ветеринарних документів.

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

  • недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);

  • неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

  • відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їхнього карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину чинний до моменту її смерті.

 

Зразок ветеринарно-санітарного паспорта на тварину

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

 

 

 

 

 

Для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за межі території нашої держави з 01.06.2018 до уваги беруться лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка, зміст яких розміщено в мережі інтернет, зокрема на сайті Верховної Ради України за посиланням

 

Що робити людям, які мають ветпаспорти видані приватними клініками?

Такі паспорти підлягають обов’язковій заміні. Старий паспорт в них залишиться, але необхідно оформити новий паспорт.

Детальніше про видачу ветеринарно-санітарного паспорта на тварину можна також прочитати на порталі державних послуг ДІЯ.

Для видачі ветеринарно-санітарних паспортів на собак та котів на території Білгород-Дністровського району звертатися до Білгород-Дністровської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: 67755, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Бритівка, вул. Лиманська, 116.

Контактні телефони:

063-941-81-42; 098-132-56-57 Собченко Святослав Станіславович;

067-978-74-88 Абельгужина Карина Рішатівна;

096-398-50-91 Андрєшков Василь Андрійович.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь