Старокозацька громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Зміни  до системи добровільної сплати ЄСВ

Дата: 21.12.2022 15:21
Кількість переглядів: 123

Фото без опису

У листопаді цього року Верховною Радою  ухвалено Закон України № 2734-ІХ  “Про внесення  змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванні”.

Ухвалений Закон має на меті допомогти сьогоднішнім та майбутнім пенсіонерам.

Зокрема передбачено, що особи, які досягли 16 років та не є пенсіонерами, мають право додатково добровільно сплачувати (або на їх користь — треті особи) страхові внески на пенсійне страхування.

До набрання чинності Законом договори про добровільну участь у системі пенсійного страхування могли укладати лише ті, хто не є/не були застрахованими особами, а  з його прийняттям такі можливості надаються   громадянам незалежно від факту працевлаштування.

Для укладання договору про добровільну участь у системі пенсійного страхування тепер не потрібна буде особиста присутність в податковому органі за місцем проживання. Через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (портал Дія) або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України людина в електронній форма зможе укласти договір з Пенсійним фондом України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Ідентифікація буде проводитись шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації “Bank ID”, іншого засобу ідентифікації особи.

Розмір страхових внесків, періодичність і строки їх сплати людина визначатиме самостійно.

Суми сплачених страхових внесків зараховуватимуться за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде враховано до страхового стажу, а також за цей місяць буде враховано/збільшено зарплату для обчислення пенсії. Інформація про сплату внесків до системи персоніфікованого обліку внесеться Пенсійним  фондом України автоматично за фактом зарахування коштів та  не потребуватиме подачі звітів. Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Добровільно сплачені внески не збільшують реально отриману заробітну плату, але вони збільшують зарплату, яка буде враховуватись при обчисленні пенсії. Наприклад: згідно договору про добровільну сплату страхових внесків застрахованою особою чи на її користь третьою особою буде сплачено в місяць  2000 грн. З урахуванням ставки єдиного внеску 22 відсотки це відповідає заробітній платі 9090,91 грн. Таким чином заробітна плата (дохід), яка буде врахована при обчисленні  пенсії збільшиться на 9090,91 грн.

Також Закон № 2734 дозволяє усім бажаючим підтримати фінансово сьогоднішніх пенсіонерів. Можна сплатити кошти адресно на рахунок пенсіонера, збільшивши таким чином його пенсію.

Закон дозволяє всім, хто не має можливості працювати, сплачувати внески та отримувати страховий стаж, який потрібний у майбутньому для виходу на пенсію.  Це особливо актуально для тих, хто знайшов прихисток в інших країнах, працює там і планує отримувати українську пенсію.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь