Старокозацька громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Увага! Американський білий метелик

Дата: 29.06.2022 12:01
Кількість переглядів: 860

Фото без опису

Американський білий метелик (АБМ) – надзвичайно шкідливий вид! Американський білий метелик пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Найбільш улюбленими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня. Основна ознака пошкодженнянаявність на деревах павутинних гнізд. Життя гусениць триває 35-45 діб, але за цей час вони встигають завдати непоправної шкоди рослинам. Гусениці АБМ надзвичайно шкодочинні, повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Шість-вісім гнізд шкідника на плодовому дереві здатні повністю його знищити.

АБМ розвивається в двох поколіннях на рік; перше покоління метелика не створює такої загрози, як друге, оскільки в другому поколінні метелик відкладає майже в 2 рази більше яєць, ніж в першому. Тому надзвичайно важливо знищити шкідників ще в І поколінні. Заляльковується шкідник в тріщинах під корою дерев, в сухому листі, рослинних рештках, тріщинах будівель, парканів, у ґрунті (на глибині 1,5-3 см).

Для вдалого знищення шкідника громадянам  необхідно не бути байдужими до стану навколишніх насаджень і самостійно намагатись боротись з його розповсюдженням. Так, необхідно регулярно обстежувати дерева у присадибному саду, ретельно оглядаючи крону дерева. Виявлені гнізда, а іноді і яйцекладки необхідно зрізувати і спалювати разом з гусеницями, у разі пошкодження 20% листяобробка в радіусі до 50 м хімічними та біологічними (Актофіт, Бітоксибацилін) препаратами, дозволеними для використання в Україні (застосування біопрепаратів проти гусениць молодших поколінь дає добрий результат, але діють повільніше).

На сьогодні єдиним інсектицидом, який прямо вказує на використання в боротьбі з американським білим метеликом, є Карате 050 ЕС, к.е. (діюча речовина: лямбда-цигалотрин, 50 г/л). Препарат застосовують для обробок неплодоносних садів, декоративних насаджень і лісосмуг в розрахунку 0,2-0,4 л/га. Обприскування проводять в період вегетації двічі. Однак боротись з гусеницями метелика можна також іншими системними інсектицидами такими як Актара, Конфідор, Моспілан чи Золлон.

Препарати проти американського білого метелика слід використовувати з обережністю, тому що вони токсичні. Дуже важливо дотримуватись заходів безпеки та використовувати індивідуальні засоби захисту.

Державний фітосанітарний інспектор                           Н. Матієнко 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь