Старокозацька громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район

Об'ява для одноосібників

Дата: 30.03.2021 14:03
Кількість переглядів: 1628

 

 

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ РАЙОН

СТАРОКОЗАЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ФІНАНСІВ

вул. Соборна, 34, с. Старокозаче, Білгород-Дністровський район, Одеська область, 67730

тел. (04849) 5-04-08, тел./факс (04849) 5-01-31, Е-mail: finstotg@gmail.com

 

            Звернення до фізичних осібодноосібників, які самостійно обробляють паї або власні земельні ділянки.

 

            Згідно ПКУ та нагадування ГУ ДПС в Одеській області, Управління фінансів Старокозацької ТГ повідомляє, що з 01.01.2021 розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2020 року.
 Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до норм якого подавати податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) необхідно одноосібникам, які самостійно обробляють паї або власні земельні ділянки та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ). Звертаємо увагу, що Декларація за 2020 рік подається до 01 травня 2021 року.


             Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

            Увага, згідно з пп. 47.1.2. ст. 47 ПКУ відповідальність за складання податкової звітності несуть фізичні особи — платники податків та їх законні чи уповноваженні представники у випадках, передбачених законом.

            Так, порушення податкової дисципліни тягне за собою накладення штрафів, а саме платники податків несуть, зокрема:

  • відповідальність, передбачену нормами ПКУ: у разі подання податкової Декларації    з порушенням граничних термінів або неподання податкової Декларації застосовується штрафна санкція, передбачена п. 120.1 ст. 120 ПКУ — накладається штраф у розмірі 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;

  •  адміністративну відповідальність, передбачену частиною першою ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, що тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 грн до 34 000 грн, з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Варто зазначити, що власники земельних часток (паїв), які самостійно обробляють свої ділянки, вирощують на них сільськогосподарську продукцію, реалізовують її, тобто є учасниками товарного сільськогосподарського виробництва (не будучи при цьому зареєстрованими суб’єктами господарювання або фізичними особами — підприємцями, або фермерськими господарствами) не є соціально захищеними.

Працюючи роками на своїй землі та не сплачуючи єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, селяни-одноосібники не формують свій трудовий стаж і тим самим позбавляють себе соціальних гарантій на випадок тимчасової втрати працездатності, пенсійного забезпечення тощо.

            За розрахунком суми доходів, які включаються до загального річного оподаткованого доходу звертатися  до Управління фінансів Старокозацької ТГ.

 

            Начальник Управління Фінансів:                                            І.О.Біла


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь