10 жовтня відзначається Всесвітній День психічного здоров'я або ментального здоров'я у світі та в Україні.
10 жовтня відзначається Всесвітній День психічного здоров'я або ментального здоров'я у світі та в Україні. Психічне здоров’я — це рівень психічного здоров’я, який визначається не лише наявністю психічного захворювання, а й багатьма соціально-економічними, біологічними та екологічними факторами. Загалом кажучи, це широке міждисциплінарне поняття, що характеризується основними атрибутами самовідчуття індивіда як суб’єкта, що взаємодіє з навколишнім світом.
Психологом відділу спільно з волонтером пробації, фахівцем громадського здоров'я Білгород-Дністровського районного відокремленого підрозділу Державної установи «Одеський ОЦКПХ МОЗ України» Нелею Бідюк, для осіб міра покарання яких не пов’язана з позбавленням волі, проведено просвітницький захід, спрямований на сприяння психічному здоров’ю як важливому компоненту загального благополуччя та заохочення людей звертатися за допомогою, коли вони її потребують.
В ході заходу присутні обговорили основні складові психічного здоров’я. Фахівці зосередили увагу слухачів на вмінні оцінити власний психологічний стан, надати первинну психологічну допомогу собі та оточуючим в екстремальних ситуаціях та на підтримці свого ментального здоров'я.
Отже, 5 корисних звичок, для здорової психіки та поліпшення психічного здоров’я:
▪️ Здоровий сон, режим дня та відпочинок.
▪️ Відмова від шкідливих звичок ( паління, зловживання алкоголем, соцмережами в режимі 24/7).
▪️ Фізична активність та активність протягом дня.
▪️ Збалансоване харчування.
▪️ Піклуватися про себе та не ігнорувати причини поганого самопочуття та стресу.
Чому це важливо? Війна в Україні триває вже третій рік, і це несе величезне психологічне навантаження для кожного з нас.
Саме тому так важливо говорити про психічне здоров’я, підтримувати один одного та знаходити час для турботи про себе.