Як діяти, якщо постраждала від сексуального насильства — вагітна, і водночас має позитивний тест на ВІЛ?
Як діяти, якщо постраждала від сексуального насильства — вагітна, і водночас має позитивний тест на ВІЛ?
Насамперед важливо запевнити жінку, що вона може народити здорову дитину. Для цього потрібно якомога швидше розпочати лікування антиретровірусною терапією (АРТ).
Що ще варто повідомити жінці:
наголосити про те, що необхідно регулярно оглядатися в жіночій консультації й у лікаря-інфекціоніста;
важливо чітко дотримуватися рекомендацій лікарів, зокрема, щодо прийому АРТ;
які є безпечні види пологів та як запобігти необґрунтованим акушерським втручанням;
пояснити, що ВІЛ може передаватися дитині з грудним молоком матері, тому варто відмовитися від грудного вигодовування.
Нагадайте жінці, що це особисте рішення вагітної — чи переривати, чи виносити вагітність і народити здорову та вільну від ВІЛ дитину.
Докладно про добровільне консультування і тестування на ВІЛ у випадку гендерно зумовленого насильства — у посібнику: https://bit.ly/HIV_test_manual
_____________
Проєкт «Вдосконалення процесу консультування та тестування на ВІЛ для клієнтів програм соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від гендерно зумовленого насильства» реалізовує БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, UBRAF та Joint United Nations Programme on HIV/AIDS in Ukraine.
Проєкт має на меті залучити представників спеціалізованих сервісів допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства до консультування та тестування на ВІЛ та розширити можливості скринінгу на ВІЛ людей, які постраждали від домашнього насильства.